Uyku Apnesi Cihazı

Uyku apnesi, solunum düzeninin kesintiye uğramasıyla karakterize bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesi tanısı alan insanlar, uykuları sırasında tekrar tekrar nefes almayı bırakırlar, bu da beyinde ve vücudun geri kalanında oksijen eksikliğine neden olabilir.

Bir kişi uyku apnesini tedavi edemezse, yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, kalp krizi ve inme, ayrıca diyabet, baş ağrısı ve depresyondan muzdarip olma riski taşır. Sonuçta, insanlar iş veya okulla ilgili günlük aktivitelerde gündüz yorgunluğunu ve kötü performansı fark edebilir.

İki tip uyku apnesi vardır:

Obstrüktif uyku apnesi (OSA) hava yolunun boğazın arkasındaki yumuşak doku tarafından bloke edildiğinde ortaya çıkar. Merkezi uyku apsesi, beynin nefes almaktan sorumlu kaslara sinyal gönderemediğinde ortaya çıkar.

Uyku apnesi için olası tedavilerden biri, dili ve alt çeneyi yeniden konumlandırmak için tasarlanmış uyku apnesi cihazlarının kullanımını içerir, böylece hava geçişini engelsiz tutar. Semdent Dijital Lab’ında uyku apnesi ve horlama tedavisini kolaylaştırmak için, birinci sınıf bir diş aparatı sunabiliriz Ürünün konforunu ve dayanıklılığını sağlayacak en kaliteli malzemeleri kullanarak hastanın ağzına mükemmel şekilde uyacak dental cihazları özel olarak üretebilmek için en son teknolojiyi kullanıyoruz.

Silensor SL

Silensor SL, alt çeneye uyacak şekilde tasarlanmış ince, horlama önleyici ve uyku apnesi cihazıdır. Alt ve üst atellere tutturulmuş özel Slide-Link konektörler yardımıyla alt çeneyi öne doğru konumlandırır. Sonuç olarak, bir hava yolu geçişi temizlenir ve hava hızı ve yumuşak doku titreşimi azalır. Silensor SL, konfor ve esneklik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, böylece hastanın küçük çene hareketleri yapmasına ve engellenmeden nefes almasına izin verir.

Dorsal

Horlama için Dorsal diş cihazı, hava yolunu açık ve engelsiz tutarak uyku apnesi ve horlamanın tedavisi için tasarlanmıştır. Özel olarak takılmış bir ağız koruyucusuna benzer kullanımı ve ağızda konumlandırılması kolaydır.

Horlamayı durdurmak için dorsal diş cihazının iki ayrı iş parçası ile birlikte gelmesi nedeniyle, son derece esnektir. Bu, hastanın konuşma, açma veya ağzını kapatma yeteneğini sınırlamayacağı anlamına gelir. Maksillerdeki iki ayarlanabilir vida daha fazla mandibular ilerlemeyi sağlamak için dahil edilmiştir.

MDSA

MDSA (Tıbbi Diş Uyku Cihazı), hafif ve orta derecede obstrüktif uyku apnesi tanısı konan hastalar için önerilen, Türkiye yapımı uyku apnesi cihazıdır. Çene ve dili ileri tutar, böylece uyku sırasında boğazın çökmesini önler.

  • Cihaz, çene ilerlemiş olsa bile dil boşluğunu engellemez.
  • MDSA hasta için en yüksek konforu ve saklamayı sağlar.
  • Kontrollü dikey ve tam yanal hareket sağlar.
  • Dental cihaz kolay takma ve ayarlama imkanı sunar.
  • Kolay bakımı için övgü alır.

Semdent Dijital Laboratuvarı, üretimleri için sadece en kaliteli malzemeleri kullanarak horlama ve uyku apnesi için diş aletleri tasarlar. Türkiye’de uyku apnesi için çözüm sağlayıcısıyız, bu nedenle uyku apnesi cihazlarımız hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.