Takma Diş Protezleri

Takma Diş Protezleri, diş yapısına veya implantlara tutturulmuş veya üzerine tam veya kısmi takma dişler olabilir. En genel anlamda, belirli bir süre kullanıldıktan sonra yeniden takılması gerekebilecek normal protezlere kıyasla daha iyi tutma ve işlev sağlarlar.

Takma diş protezleri, çene kemiğinin büzülmesini azaltmaya ve protezlerin stabilitesini korumaya yardımcı olur. Özellikle yarık damak,Class III oklüzyon, oligodonti veya kleidokraniyal disostoz gibi diş rahatsızlıkları ile mücadele eden hastalar için faydalıdır.

Takma Diş Implantları;

İmplant destekli takma dişler, desteklemek için X implantların üzerine yerleştirilir. İmplantlar daha sonra metal bir çubukla bağlanabilir veya takma dişlerin üzerine ek parça kullanılarak ayrı ayrı geri yüklenebilir.

Diş Destekli Takma Dişler

Diş destekli takma dişler, sağlıklı dişlerin üzerine yerleştirilebilir, bu durumda diş çekimine gerek kalmaz. Çoğu durumda, köpek dişleri destek için seçilir.
Daha sonra, diş hekimi doğal dişleri metal bir çubukla birleştirir veya onları birey olarak tutar, takma diş tabanına oturan dişin veya çubuğun üzerine bir ataçman yerleştirilir.

Takma Dişlerin Avantajları

Takma dişler, dişlerini kaybeden ve yaşam kalitesini geri kazanmak isteyen hastalar için yeterli bir çözümdür. Takma dişlerin bazı temel faydaları arasında:

  • Daha iyi sindirim. Yapıştırıcılar tarafından tutulan normal protezlerden daha kararlı olan takma dişler, daha etkili bir çiğnemeye izin verir, bu da midenin yiyecekleri parçalamasına yardımcı olur.
  • Çene kemiği uyarımı. Diş ve takma diş implantlar çiğneme sırasında çene kemiğini uyarır. Sonuç olarak, kemik kaybı azalır, aksi takdirde bazı dişler eksik olduğunda doğal olarak ortaya çıkar.
  • Konfor.Takma diş çeneye daha güvenli bir şekilde uyduğundan, kişi yemek yerken ve konuşurken kendini daha fazla güvende hisseder.
  • Yüz özelliklerinin korunması. Kemik kaybını sınırlandırarak doğal yüz özellikleri korunur.
Semdent Digital Lab Takma Diş İmplantları

Semdent lab yüksek geri dönüş memnuniyetiyle yerel ve denizaşırı ülkelere hizmet vermektedir. Diş teknisyenlerimiz yılların deneyimine sahiptir ve daha zorlu vakaları kolayca tanımlayabilir.

Çalışanlarımız arasındaki mükemmel iletişim ve müşterilerimizle kurduğumuz bağlantı sayesinde, önemli, karmaşık vakalara öncelik verebilir ve nihai ürünü 1 ila 3 iş günü içinde sunabiliriz.

Labaratuvarımız uluslararası liderler tarafından sağlanan yüksek kaliteli ekipmanlara sahiptir. En son teknolojik çözümlere ek olarak, birinci sınıf malzemeler kullanmanın güveniyle hastalarınız için ihtiyacınız olan dental ürünleri imal ediyoruz. Sigortalıyız ve tüm malzemelerimiz TGA ve FDA onaylıdır. Kaliteli Takma Diş üretiminde kullandığımız malzemeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Semdent Digital Lab ile iletişime geçin. Laboratuvar teknisyenlerimiz, hastanızın özel vakasında fikir alışverişi için ayrıntıları sorgularlar, böylece en uygun takma diş için yeterli bilgi toplarız.