Ortodontik Aletler ve Tutucular

Dişlerde Yanlış Hizalama Tedavisi

Ortodontik aletler ve tutucular, dişlerin yanlış hizalanmasının ve dişlerin diğer estetik düzensizliklerinin tedavisinde en yaygın kullanılan çözümler arasındadır. Hastaya kendi sorunlarında en iyi diş çözümünü sağlamak için ortodontist, hastayı teşhis etmek ve en iyi tedavi yöntemini bulmak için bir diş laboratuvarı ile işbirliği yapacaktır.

Bir davanın özelliklerine bağlı olarak, farklı tiplerde ortodontik cihazlar reçete edilebilir. Yılların tecrübesi bize tek bir evrensel çözüm olmadığını ve her hastanın en uygun sonuçları verecek ve en yüksek konforu sağlayacak özel olarak tasarlanmış bir ortodontik cihaz tasarımı gerektirdiğini öğretti.

Semdent Digital Lab’de, herhangi bir spesifikasyon için özelleştirilebilir ortodontik cihazlar mevcuttur. Ortak dişhekimliği uygulamalarımızla kurduğumuz kesintisiz iletişim ile tanınmaktayız ve en kısa sürede en kaliteli ürünü sunmaya çalışıyoruz.

Sunduğumuz Ortodontik Alet Tipleri

Semdent Dijital Laboratuvarı, uygun ortodontik tutucunun doğru teşhisi ve teslimatını sağlamak için en son teknolojiyle üretilmiş diş ekipmanlarını kullanır. Teknisyenlerimiz, görevlendirilen dental vakaları planlamak ve işlemek için CAD / CAM teknolojisini kullanılır. Akredite edilmiş, üretim süreçlerine güveniyoruz ve yüksek Avrupa standartlarına uygun üretim malzemeleri kullanıyoruz. Semdent Digital Lab ayrıca ortodontik tutucu kutuları ve farklı ortodontik cihazlar için kullandığımız malzemelerin ve araçların güvenilir olduğundan emin olmak için en saygın endüstri isimleriyle işbirliği yapmaktadır.

Aşağıda tasarladığımız ortodontik tutucu türlerinden bazıları verilmiştir. Hizmetlerimiz ve diş ortodontik cihaz tasarımı hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hawley Tutucu

Standart Hawley tasarımında köpek dişlerinde ayar halkaları ve ilk azı dişlerinde Adams klepsleri bulunan bir Labial tel kemeri bulunur.

  • Popüler ve kanıtlanmış bir ortodontik tutucu.
  • Tedaviyi tamamlamak için ayarlanabilir.
  • Küçük diş hareketi elde edilebilir.
Begg Tutucu

Standart Begg tasarımı, köpek dişlerinde ayar halkaları olan ve daha sonra ikinci azı dişlerine yakın konturlu bir Labial tel kemeri içerir.

  • Ortodontik tedavi sonrası
  • Küçük diş hareketi elde edilebilir
  • Hawley Tutucusuna çok benzer
Sabit Lingual Tutucu

Standart sabit Lingual tutucu, örgülü bir telden yapılır ve Lingual yüzey boyunca, köpek dişlerinden köpek dişlerine doğru bir montaj yüzeyi vermek için özel olarak yapılır.

  • Hasta konforu
  • Yanlışlıkla yapılan diş hareketini önler
  • Yarı-kalıcı restorasyon

Hastanın iyileşmesini ve tedavisini kolaylaştırmak için ortodontik tutucu vakalar, en yüksek verimlilik derecesini sağlamak için hastanın ihtiyaçları ve çene çizgisi doğrultusunda dikkatli bir şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca, hastanın ortodontik tutucuyu uzun süre kullanması gerekeceğinden, ağzına mükemmel şekilde uyacak ortodontik ürün tasarımı oluşturmak birincil derecede önemlidir. Semdent Dijital Laboratuvarı yılların deneyimine ve mükemmel hizalanmış dişleri olan çok sayıda memnun hasta portföyüne sahiptir.