Oklüzal Koruyucular

Oklüzal ateller oklüzal korumalar, gece korumaları veya ısırma plakaları olarak da bilinir. Bruksizm, hastanın diş protezini korumak veya yeni bir diş restorasyonunu korumak veya ortodontik çalışmalardan sonra gibi bir dizi diş tedavisi için kullanılırlar. Ayrıca hastanın uyku sırasında öğütme ve sıkma yoluyla dişlerini yıpratmasını önleyerek dişleri korurlar.

Hastanın koruyucuyu uzun süre rahatça takabilmesi önemlidir. Bu nedenle, oklüzal bir ateli özel olarak tasarlamak ve hastanın ağzına mükemmel bir şekilde uymasını sağlamak için sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Sadece hastaya en yüksek konforu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda amacına etkili bir şekilde hizmet eder.

Semdent Dijital Laboratuarı olarak Talon Oklüzal Splintlerin üretiminde uzmanız. Bu tür ateli tercih edilen şekilde seçtik, çünkü birçok nedenden ötürü sektörün en iyisi olduğuna inanıyoruz. Talon Oklüzal Atel, yumuşak termoplastikten yapılmıştır ve hasta konforu için esnek bir uyum sağlar. Termoplastik şeklini ve esnekliğini yıllarca koruyacağından Talon oklüzal splintleri diğer oklüzal splintlerden farklıdır. Bu özel oklüzal atel tasarımının, her iki türün doğal dezavantajlarını ortadan kaldıran sert ve yumuşak bir atelin mükemmel kombinasyonu olduğunu söylemek isteriz.

Deneyimlerimizden ve diş hekimleriyle birlikte çalışarak kazanmış olduğumuz deneyimlerden yola çıkarak, ortak olduğumuz diş hekimliği uygulamalarındaki Talon dental oklüzal splint, hasta için rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanması kolay olduğu için koltuk süresini en aza indirir. Bükülebilir termoplastik iç kısım, oklüzal splint cihazının ayarlanmasını kolaylaştıran sert bir akrilik kabuğa kolayca bağlanabilir. Talon malzemesi, hastanın vücut ısısında rahatlık ve dişlere baskı yapmadan tutulması, ağrıya neden olur. Talon dental oklüzal atel, uzun yıllar esnekliğini koruyarak hastanın yıllarca rahatça kullanmasını sağlar.

Talon Oklüzal Atelinin Faydaları

Semdent Digital Lab, hastanın ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyacak oklüzal bir atel tasarımı oluşturmak için yalnızca birinci sınıf malzemeleri ve dijital ekipmanı kullanmayı seçer. Bunu aklımızda tutarak, en iyi oklüzal splint imalat malzemesi türünü araştırdık ve çok sayıda fayda sağlayan Talon’u keşfettik:

Hasta konforu, retansiyonu ve hizmet ömrü için piyasadaki en iyi atel.

  • Takma ve çıkarma kolaylığı
  • Optimum tutma
  • Doku basıncı olmadığında en yüksek konfor
  • Minimum koltuk ayarı gerekli
  • En iyi bruxing dayanıklılığı için yapıştırılmış sert akrilik
  • Hafızası var ve bükülür değil

Herhangi bir sebepten dolayı Talon yöntemiyle çalışmak istemiyorsanız, ürettiğimiz diğer yüksek kaliteli oklüzal splintleri tedarik edebiliriz.

  • Ortokril Sert Ateller
  • Michigan Atel
  • NTI Ateller
  • Gelb Ateller

Gereksinimlerinizi anlamak ve en iyi çözümü bulmak için lütfen Semdent Dijital Laboratuvar ile iletişime geçin. Laboratuvar teknisyenimiz ihtiyaçlarınızı not etmek için çağrınızı bekliyor. Mümkün olduğunca ayrıntılı olmanın çok önemli olduğunu farkındayız ve en uygun dental çözümü sunmak için laboratuvarımızdaki en iyi malzeme ve ekipmanları kullanmaktayız.